Wielu z Was jest zainteresowanych usługą chiptuningu, ale zastanawia się czy chiptuning jest bezpieczny dla Waszego auta. Zacznę od prostego wytłumaczenia czym jest chiptuning. | Chiptuning Piła | Hamownia Piła

✅ W dużym skrócie, chiptuning polega na poprawie fabrycznych osiągów samochodu, czyli podniesieniu jego mocy przy jednoczesnym uwzględnieniu limitów danej jednostki napędowej oraz osprzętu. Jest to możliwe dzięki temu, że producenci samochodów zostawiają nam znaczące zapasy mocy i momentu obrotowego, które możemy w bezpieczny sposób wykorzystać.

✅ Na co powinniście zwrócić uwagę gdy zdecydujecie się podnieść moc w swoim samochodzie?

✅ Przede wszystkim na to, czy jest to robione bezpiecznie. Co to znaczy? Czy nie zostanie Wam wrzucony tzw. „gotowiec” na parkingu supermarketu, często bardzo słabej jakości i niewiadomego pochodzenia. Taki zabieg trwa zazwyczaj około godziny i wiąże się z dużym ryzykiem. Również na to, czy zabieg zostanie przeprowadzony przy użyciu oryginalnych narzędzi, stabilizatora napięcia oraz z zapisem logów dynamicznych i ich przeanalizowaniem względem przeprowadzonych zmian. Czy Wasze wytyczne zostaną uwzględnione, gdyż w końcu to Wasze samochody.

✅ Nierozłącznym aspektem chiptuningu jest również wykres z hamowni z uwzględnieniem pomiarów przed i po dokonaniu modyfikacji ECU. Informacje o tym, że została Wam wgrana mapa, która daje X więcej koni i Y więcej momentu, to po prostu kpina z Klienta. Nie dajcie się na to nabrać.

✅ Zastanawiacie się, czy wielkość firmy i jej staż na rynku ma znaczenie? Krótko mówiąc nie, nie ma znaczenia, gdyż nie zawsze idzie w parze z jakością.

✅ Reasumując, czy chiptuning jest bezpieczny? Tak, nie ma się czego bać jeśli oddajecie Wasz samochód w ręce profesjonalisty (Jackson Racing – Chiptuning Piła). Tylko wtedy macie pewność, że zostało to zrobione z głową, wedle zasad, z uwzględnieniem limitów danej jednostki i jej osprzętu.

 

Zapraszam do kontaktu:
📲 w wiadomości prywatnej
📩 info@jacksonracing.pl
📞 519 565 097