Chiptuning Dodge Charger SRT8 6.1 V8 Hemi – Pops & Bangs / Serwis | Chiptuning Piła

🔥 Wynik: 400km / 545Nm
✔️ Seria: 384km / 521Nm
‼️ Przyrost: 16km / 24Nm

✅ To już finał odsłony tego potwora, w którym wykonałem serwis, pops & bangs oraz ugrałem trochę koników i momentu.

✅ Plan był taki, aby oprócz strzałów z wydechu dołożyć 10km/20Nm. Wyszło nieco więcej i to bez chiptuningu, ale serwisem. Dlaczego nie poszliśmy dalej? O tym poniżej.

✅ Pomiar serii wraz z logami w #hptungers pokazał duże cofki zapłonu, dolewanie paliwa i sporą aktywność czujników spalania detonacyjnego „stukowców”. Zweryfikowane to zostało przy użyciu #LinkKnockBlock – faktycznie stukało. Szybka rozmowa z właścicielm wykazała, że nie pamięta czy i kiedy były wymieniane świece zapłonowe, a więc padła decyzja o ich wymianie. Okazało się, że były mocno zmęczone życiem, przegrzane, 3 z nich przylane starym olejnem, który leciał spod dekla, a jedna rozpadła się podczas wykręcania. Dodatkowo były to standardowe świece do PB a nie do LPG (tak, potwór lata również na LPG).

✅ Kolejny etap to dobranie nowych, zimniejszych świec i ustawienie odstępu od elektrony, aby nie było problemów ze sporadycznym wypadaniem zapłonu na LPG. Po instalacji nowych świec auto odzyskało 16km/26Nm. Cofki się znacznie zmniejszyły, ale nadal było słychać delikatne stuki. W związku z tym, dla bezpieczeństwa silnika, decyzja o podnoszeniu mocy została skreślona z listy zadań.

✅ Jackson Racing – Chiptuning Piła – Dołącz do grona zadowolonych Klientów. Zapraszam na profesjonalne, indywidualne strojenie wedle wytycznych Klienta.

Zapraszam do kontaktu:
📲 w wiadomości prywatnej
📩 info@jacksonracing.pl
📞 519 565 097
lub na Facebooku – Jackson Racing PL

chiptuning piła