Chiptuning VW Golf GTI MK6 2.0TSi 235km DSG Stage 1.5 | Chiptuning Piła

🔥 Wynik: 329km / 394Nm
✅ Seria: 257km / 323Nm
‼️ Przyrost: 72km / 71Nm

✅
Nie będę owijał w bawełnę i od razu powiem, że w aucie zostało zrobione dużo, aby można było uzyskać taki wynik. Zacznę w skrócie od tego co zostało poczynione:
➡ rozszerzona diagnostyka i eliminacja usterek
➡ weryfikacja cofania zapłonu przy użyciu Link Knockblock
➡ kalibracja sterownika silnika (ECU) ze skalowaniem przepływomierza oraz cewek
➡ kalibracja sterownika skrzyni biegów (TCU)
➡ zmiana paliwa, czujników i inne hocki klocki

✅Lista modyfikacji mechanicznych:
➡ DP 3″ i decat
➡ Cewki Audi R8
➡ FMIC z Audi S3
➡ Świece irydowe
➡ Dolot ze stożkiem Ramair

❌ Niestety auta w takiej formie jak trafiło do mnie, nie szło zmierzyć. Cofanie zapłonów rzędu -10 stopni, duży overboost, przymykanie przepustnicy do wartości 28% otwarcia, dziwne wartości MAP sensora i błąd zaworka DV miały na to największy wpływ.

✅ Co, jak i dlaczego:
➡ błąd zaworka DV ustąpił po wymianie na OEM z Pierburga. Jak się okazało zainstalowana była kopia zaworka DV GoFastBits czego właściciel nie był świadomy.
➡ ogromny overboost i zamykanie przepustnicy zostały stłumione po wymianie zaworka N75 na OEM Pierburg oraz korekcie w sofcie.
➡ dziwne wskazania z MAP sensora zostały ogarniete po wymienianie czujnika na OEM z Boscha. Jak się okazało był wrzucony MAP sensor 2.5b, a oryginalnie jest 3b.
➡ cofanie zapłonu przywrócone do normalnych wartości po wymianie filtra paliwa i zalanie świeżego RON98. Paliwo w aucie to była jakaś gnojówka, która leżała w baku nie wiadomo jak długo.
➡ weryfikowane były świece, odstęp elektrony oraz podmieniane różne czujniki oraz cewki.
➡ zapewne jeszcze kilka innych rzeczy o których nie pamiętam.

⁉️ Udało się dzięki poprawnej diagnostyce i odpowiednim wywiadzie z właścicielem auta. Jak widzicie seria wyszła z fajnym bonus, a finalny wynik przerósł oczekiwania Klienta.

✅ Jackson Racing – Chiptuning Piła – Dołącz do grona zadowolonych Klientów. Zapraszam na profesjonalne, indywidualne strojenie wedle wytycznych Klienta.

Zapraszam do kontaktu:
📲 w wiadomości prywatnej
📩 info@jacksonracing.pl
📞 519 565 097
lub na Facebooku – Jackson Racing PL

chiptuning piła