Chiptuning Saab 9-3 1.9TiD 150km Automat | Chiptuning Piła

🔥 Wynik: 180km / 419Nm
✔️ Pomiar Serii: 131km / 302Nm
‼️ Przyrost: 49km / 117Nm

✅ Post z przestrogą dla tych, którzy kupują hybrydy i regenerowane turbiny w firmach krzak, a co więcej śmigają na ogromnych niedoładowaniach i myją samodzielnie w domu filtry dpf.

✅ W tym wypadku problemy zaczęły się, gdy Klient zamontował FMIC (to nie problem) i hybrydową turbosprężarki z pozoru na moce 230km (to już problem). Jak się okazało, nie szło jej wysterować i ładowała max 0.8b i to tylko górą. a od dołu do ok 3200rpm był totalny flak.

✅ Ciąg dalszy problemów był taki:
➡ firma, która sprzedała turbosprężarkę hybrydową uważała, że problemy to wina mechaników, którzy ją montowali, a następnie, że to moja wina i nie umiem jej wystroić. W końcu dali wspaniałą radę, aby klient sam ją wyciągnął, a oni powiedzą ile „obrotów sztangą” ma zrobić i będzie super. Śmiechu warta rada, która tylko pogorszyła wynik. No i Klient sobie tak latał z taką turbawką dumając co dalej robić. W miedzy czasie, na trasie prawie zapalił się samochód ze względu na totalnie zapchany dpf.
➡ w końcu Klient zdecydował się na wsadzenie oryginalnej turbiny, która jak się okazało puszczała olej, a więc poszła do regeneracji i chwała firmie, która wykonała zlecenie regeneracji, że zrobili to poprawnie.

➡ Klient powraca na pomiar a tam jak na wykresie na zielono, czyli 131km/302Nm i znowu załamka, ale szybki podgląd na logi i widzę, że DPF wyjechał na wakacje i zamknął drzwi za sobą. Pytanie do właściciela o DPF, okazuje się, że sam go czyścił jakąś chemią i wężem ogrodowym. Kolejny punkt programu, to pozbycie się tego problemu fizycznie i programowo oraz kolejny pomiar i mamy ładny seryjny wynik. Można modzić.

✅ Finalnie wyszło bardzo, bardzo fajnie ze sporym momentem i dużym przyrostem mocy.

❌ Nie myjcie sami filtrów DPF, nie kupujcie hybryd of firm krzak. 😉

✅ Jackson Racing – Chiptuning Piła – Dołącz do grona zadowolonych Klientów. Zapraszam na profesjonalne, indywidualne strojenie wedle wytycznych Klienta.

Zapraszam do kontaktu:
📲 w wiadomości prywatnej
📩 info@jacksonracing.pl
📞 519 565 097
lub na Facebooku – Jackson Racing PL

chiptuning piła